Hitre povezave
PROJEKTI
VIDEO/ARHIV
ŠOLA
SERVIS
   
/ domov / o nas / publikacije / knjižnica / DIVA / ENGLISH  

 

A) PROJEKTI
Brez žebljev in podstavkov
Studio 6
Razstave
Raziskave
Koprodukcije, partnerstva
in sodelovanja


B) VIDEO/ARHIV
Postaja DIVA
  Prakse arhiviranja
  Videodokument
  Videospotting
  Artservisova zbirka
  Internet Portfolio

C) ŠOLA
Svet umetnosti
Knjižnica

D) SERVIS
Artservis
ArtsLink
Evrokultura
Kulturna stična točka (CCP)
Stična točka ALF v Sloveniji

Zavod SCCA-Ljubljana
Metelkova 6, SI - 1000 Ljubljana
Tel.: +386 (0)1 431 83 85
Fax: +386 (0)1 430 06 29
e-mail: info[at]scca-ljubljana.si

Vizitka

Okrožnica SCCA
dodaj e-naslov / Arhiv
SODELOVANJA:
GAMA, Gateway to Archives of Media Art
GAMA

(Gateway to Archives of
Media Art)
On-AiR
(platforma za mobilnost umetnikov)
VideoLectures.net
(baza videopredavanj)
ČLANSTVO:
Asociacija
(društvo NVO in samostojnih ustvarjalcev na področju kulture)
CAE
(Culture Action Europe)
ALF
(Anna Lindh Foundation)
IKT
(International Association of Curators of Contemporary Art)
InSEEcp
(Informal SEE Network of Cultural Portals)
On-the-Move
(informacijska mreža za mobilnost v kulturi)
Kulturna četrt Tabor
(društvo organizacij ljubljanske soseske Tabor)

Aktivnosti sodelavcev
Petra Varl in skupina KOLEKTIVA v Pavlovi hiši: Muzej ženski CIRKUS_faza 03
Festival socialno-kulturne mreže ACRYL

7. 7.–18. 8. 2012
Pavlova hiša, Potrna 30, Bad Radkersburg, Avstrija

Obveščamo vas o sodelovanju Petre Varl, ki ima svoje spletno mesto v okviru projekta Internet Portfolio SCCA-Ljubljana, in skupine KOLEKTIVA, katere članica je Vesna Bukovec, skrbnica spletnih strani SCCA-Ljubljana.

Museum Frauen CIRCUS_phase 03

V okviru festivala socialno-kulturne mreže ACRYL bodo organizirane različne aktivnosti: razstava sodobne ženske umetnosti, filmski projekt Dežela na obzorju, delavnica recikliranja za mladino in odrasle Od zabojnika za smeti do umetniškega zabojnika, delavnica za otroke Reciklirani zakladi, literarni večer in pogovori ter predstavitve.

Na razstavi sodobne ženske umetnosti iz Slovenije sodelujejo: Saša Bezjak, KOLEKTIVA (Vesna Bukovec, Lada Cerar in Metka Zupanič), Polona Maher, Barbara Predin, Rene Rusjan in Petra Varl.

Ostale umetnice pa prihajajo iz Avstrije: Sarah Bildstein, Gertraud Enzinger, Renate Krammer, Erika Lässer-Rotter, Daniela Riedl, Linda Maria Schwarz, Johanna Serdinschek, Edith Temmel, Nemčije: Uta Weber, Izraela: Daphna Weinstein in Nizozemske: Cym.

Skupina KOLEKTIVA (Vesna Bukovec, Lada Cerar, Metka Zupanič) se na razstavi predstavlja s projektom Hiteti ali biti temeljit? (digitalni print, video (3'25"), 2004).

KOLEKTIVA, Hiteti ali biti temeljit?

Projekt je nastal na rezidenčnem bivanju v Nottinghamu. V eni izmed glavnih ulic znotraj območja za pešce, v centru Nottinghama, smo na zid nalepile plakat z vprašanjem v slovenskem jeziku: Hiteti ali biti temeljit? Vsako besedo smo predstavile tudi s fonetičnim zapisom in angleškim prevodom. Možnih prevodov posamezne besede je več in omogočajo rahle spremembe v pomenu. Stavka ni mogoče dobesedno prevesti, različni možni prevodi posameznih besed pa puščajo odprto možnost, da si ljudje sami ustvarijo svoj prevod.
Video prikazuje naključne mimoidoče, ki skušajo prebrati slovenski stavek. Z akcijo smo angleško govoreče za trenutek prestavile iz dominantnega položaja, ki ga imajo kot govorci najbolj razširjenega svetovnega jezika, in jih postavile v položaj nekoga, ki se trudi pravilno izgovoriti stavek v tujem jeziku.

Petra VarlPetra Varl (1965, Ljubljana) je študirala na Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani, kjer je leta 1997 tudi magistrirala. Svoja dela je predstavila na številnih samostojnih in skupinskih razstavah, mdr. na Bienalu Sao Paolo. Od leta 2000 je zaposlena na Oddelku za likovno umetnost Pedagoške fakultete Univerze v Mariboru, kjer kot izredna profesorica poučuje risbo in grafiko. Živi in dela v Ljubljani in Mariboru.

Umetniško skupino KOLEKTIVA sestavljajo Vesna Bukovec, Lada Cerar in Metka Zupanič. Vse tri so diplomirale iz kiparstva na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani in delujejo tudi kot samostojne avtorice. Za njihove skupne projekte je značilno raziskovanje različnih aspektov komunikacije, medosebnih odnosov in vsakdanjega življenja. Večkrat sodelujejo z različno publiko. Posameznike, mimoidoče ali določene interesne skupine povabijo k sodelovanju in jih vključijo v svoje projekte kot izvor ali enakovredne partnerje. Avtorice dojemajo ustvarjalni proces kot preplet domišljije, pogajanj, izmenjave in sodelovanja. KOLEKTIVA se je v desetih letih delovanja predstavila na samostojnih razstavah  v  Nottinghamu (2004), Zagrebu (2004), Celju (2004), Gradcu (2006), Ljubljani (2007), Mariboru (2008), Varšavi(2010), v Benetkah (2011) in na Ptuju (2012). Sodelovala pa je tudi na številnih skupinskih mednarodnih razstavah, med drugim na: 11. Bienale mladih umetnikov Evrope in Sredozemlja, Atene (2003); Young Art Europe, MOYA Museum of Young Art, Dunaj (2005); Narratives: -35/+65, Two Generations, Museum Joanneum, Kunsthaus, Gradec (2006); Neki drugi grad, Festival Sarajevska zima, Sarajevo (2007); Berliner Liste 2009, Palais am Tiergarten, Berlin (2009); KIPARSTVO DANES. Komponente, stičišča in presečišča., Galerija sodobne umetnosti Celje, Celje (2010); E-motion to cohabit, Galleria d’Arte Moderna Palazzo Forti, Verona, (2010); festival Vstop prost, Celje (2012).

POVEZAVE:

[Objavljeno: 29. 6. 2012]

 

 

 
Fokus

Ob nekem času,
na nekem mestu

(iz video arhiva
Postaja DIVA)

Noč kratkih filmov:
21. 12. 2017, ob 22.30

Slovenska kinoteka
Vstop prost!

Iskanje
Zgodilo se je

Meditacije
tajvanskega videa

1. 8. 2017
Projektna soba SCCA

Novosti v knjižnici SCCA

Strokovna literatura
o sodobni umetnosti

Fokus: kuratorske prakse, video in novi mediji

Sledite SCCA-Ljubljana
Facebook  Twitter  Vimeo  Wikipedia

 


Zavod SCCA-Ljubljana
, Metelkova 6, SI - 1000 Ljubljana,
Tel.: +386 (0)1 431 83 85, Fax: +386 (0)1 430 06 29 e-mail: info@scca-ljubljana.si