| 
           Aktivnosti sodelavcev 
          Zini! Sodobna zinovska produkcija 
          Razstava 
          24.  2.–28. 5. 2017 
            MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3,  Ljubljana 
            Odprtje: petek, 24. 2. 2017, ob 12. uri 
Obveščamo vas o projektu Lare  Plavčak, sodelavke SCCA programov Svet umetnosti in Studio  6. 
              
            Avtorji in avtorice: Beli sladoled, freštreš, LEALUDVIK, Leon  Zuodar, Marko K. Gavez, Matjaž Wenzel & Rene Maurin, Mina Fina, Nejc  Korenič, Nevena Aleksovski, Nez Pez, Simon Kocjančič, Tadej Vaukman, Zoran  Pungerčar 
            Z razstavo o zinih  Mednarodni grafični likovni center nadaljuje niz razstav, v katerih se  osredotoča na različne fenomene tiskane produkcije. Tiskani zini so obstali  kljub sodobnim informacijskim tehnologijam, v današnjem času pa se pojavljajo z  novimi, avtorskimi vsebinami, saj avtorjem omogočajo večjo neodvisnost in  hitrost v kreiranju ter jim ohranjajo občutek efemernosti in osebnega. Razstava  je zasnovana kot aktualna predstavitev produkcije umetniških zinov, njene  diferenciacije in mreženja med ustvarjalci. Avtorji in avtorice se  predstavljajo glede na različne kontekste, iz katerih izhajajo pri svojem delu,  od skice, risbe, grafike, slike, fotografije, videa do inštalacije. 
            Zini so knjižice,  največkrat samozaložniške naredi sam publikacije, ki nastajajo v majhnih  nakladah in z nizkimi produkcijskimi stroški. V zadnjem času so doživeli  temeljito preobrazbo v svoji funkciji, izdelavi in videzu. 
            Kustosa: Lara  Plavčak in Božidar Zrinski 
             
            Več na strani MGLC. 
    
[Objavljeno: 17. 2. 2017] 
              
         |